Popis atrakcie

Chýry o krásach Liptova presahujú hranice Slovenska. Jeho najväčším klenotom je Kvačianska dolina, ktorá je ponúka tvorí ideálny priestor na príjemnú prechádzku v malebnom, horskom prostredí.

Kvačiansku dolinu spestruje aj náučný chodník, ktorý prechádza aj susednou Prosieckou dolinou. Oddychový výlet nádhernou dolinou trvá približne 5 hodín.

Turistika v Kvačianskej doline je vhodná pre všetky tipy turistov, rovnako pre deti, či dôchodcov, nakoľko ide o nenáročnú trasu.

Do pamäti sa vám vryjú monumentálny skalný útvar Jánošíkova hlava, úzke a hlboké rokliny, prekrásne výhľady na dolinu či malebné Mlyny Oblazy, ktoré dotvárajú rozprávkovú atmosféru.

Do Kvačianskej doliny sa dostanete pohodlne autom, ktoré odparkujete na parkovisku. Odtiaľ miernym stúpaním sa môžete vydať v ústrety krás Kvačianskej doliny.

Rozvoj turizmu v Kvačianskej doline určite podporila aj vôbec prvá zabezpečená vyhliadka nachádzajúca sa na Malom Roháči. Odtiaľ je možné dovidieť na veľkú skalnú ihlu a na hornú časť doliny. V doline sa môžete nájsť aj vyhliadku s názvom Kobyliny.

Rovnako ako iné doliny na Slovensku, aj v tej Kvačianskej sa stretnete s viacerými križovatkami chodníkov, ktoré vedú k ďalším prírodným úkazom. Väčšina z nich vás zdrží len pár minút, a preto sa určite oplatí na chvíľu zísť z hlavného chodníka.

Môže sa Vám hodiť ponuka na Hauzi: ubytovanie Kvačany (okres Liptovský Mikuláš)
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.18131, 19.53987)
Google mapy (navigácia)
Nie sú žiadne komentáre. Môžete pridať komentár alebo nahrať fotografie tejto atrakcie.
Ubytovanie
Booking.com

Najbližšie tipy na výlet v okolí Kvačianska dolina

1.7 km
Vodné mlyny Oblazy
Technické pamiatky

V Kvačianskej doline, na mieste zvanom Oblazy, sa nachádzajú dva vodné mlyny.

Horný mlyn -- gejdošovský, bol postavený v prvej polovici 19. storočia obcou Sviňarky (dneš...

Kvačany
1.8 km
Ráztocká dolina
Turistika

Viete, kde sa nachádza jedna z najkrajších dolín na Slovensku? Je ňou Kvačianska dolina v Chočských vrchoch.

Jej najkratšia vetva, Ráztocká dolina, je nesmierne pôsobivá...

Veľké Borové
1.9 km
Ráztocký vodopád
Vodopády

Spanilý Ráztocký vodopád leží v dolnej časti Ráztockej doliny približne 60 m od miesta, kde od ústi Ráztocka dolina do Kvačianskej doliny. Krátka, ale pôsobivá kaňonovit...

Veľké Borové
2.0 km
Prosečné - 1372 m n. m.
Turistika

Nad dedinkou Kvačany sa vypína majestátny vrch Prosečné, ktorý patrí medzi zaujímavé a turisticky atraktívne vrchy v pohorí Chočské vrchy. Je to vskutku mohutný bralnatý ...

Prosiek
3.8 km
Hraničná strážna veža
Rozhľadne

Pri malebnej podhorskej obci Veľké Borové stojí netradičná turistická rozhľadňa. Na prvý pohľad by ste typovali, že rozhľadňa tu už stojí niekoľko desiatok rokov, opak je...

Veľké Borové
4.0 km
Vodopád Červené piesky
Vodopády

Vodopád Červené piesky sa nachádza v prekrásnom prostredí Prosieckej doliny obkolesenej Chočskými vrchmi. Je považovaný za jeden z najkrajších vodopádov na Slovensku.

...
Prosiek
4.0 km
Prosiecka dolina
Turistika

Prosiecka dolina patrí pod národnú prírodnú rezerváciu Prosiecka a Kvačianska dolina. Patrí medzi turistami najvyhľadávanejšie doliny na Slovensku.

Vchádza sa do nej z d...

Prosiek
4.0 km
Rozhľadňa na Súšave
Rozhľadne

Pri dedinkách Malé a Veľké Borové, presnejšie na vrchu Šúšava, sa týči drevená turistická rozhľadňa, ktorá vám ukáže krásy Liptova z výšky.

Rozhľadňa bola postavená v ro...

Veľké Borové